Објавено на:

Италијанците му вратија на Зеленски: Туризмот не може да затвори врата за Русите

t

Италијанската туристичка индустрија го смета за чуден предлогот на Зеленски за затворање на границите за Русите.

Алберто Корти, раководител на секторот за туризам на трговската асоцијација „Конфкомерцио“, изјави за Спутник дека поканата на Зеленски личи на политички притисок и дека е спротивна на принципите според кои работи оваа индустрија.


„За нас туризмот е куќа чии врати се отворени за секого“, вели Корти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски до фестивалците на Гластонбери: Проширете ја…

Покрај сите светски имиња како Били Ајлиш,…

Државјани на Косово уапсени во Италија: Планирале…

Италијанската полиција уапсила двајца млади Албанци, по…

Зеленски: Ова е победа, чекавме 120 дена…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја нарече „победа“…

Средба на Џафери со претседателката на италијанскиот…

Соработката меѓу Италија и С. Македонија на…

(Видео) Зеленски: Утре започнува историска недела, ќе…

Мислам дека на сите им е очигледно…