Објавено на:

Италија не размислува за воведување ембарго на рускиот гас

t

Прашањето за воведување ембарго за испорака на природен гас од Русија во моментов не се разговара, изјави во средата италијанскиот премиер Марио Драги.

„Денес, сепак, сè уште не се разгледува ембаргото за гас и не знам дали некогаш ќе се најде на маса“, рече италијанскиот премиер.

„Што би сакале ние – мир или спокој со вклучени радијатори и клима уреди? Тоа е прашањето што мора да си го поставиме“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БРАВО: Италија отвара Музеј на Холокаустот во…

Музеј посветен на сеќавањето на Холокаустот постои…

Арсовска на средба со италијанскиот амбасадор: Продолжуваме…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска…

Капетан во италијанската морнарица осуден на 30…

Капетан на италијанската морнарица е осуден на…

(Видео) Судир на воени авиони: Двајца пилоти…

Двајца пилоти на воената авијација загинаа во…

Криумчарите ги фрлаа децата од брод: Страшни…

Мигранти кои го преживеаја бродоломот во близина…