Ич немале среќа: Разбојници влегле во продавница во Чаир, им се заканиле на вработените, но во касите немало ништо

t

Двајца разбојници, кои им се заканувале на вработените, се обиделе да ограбат скопски маркет, но откако ги пребарале касите и не нашле пари, си заминале со празни раце, соопшти полицијата.

„На 19.03.2023 во 20.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на ул.„Македонско-косовска бригада” во Скопје, две лица со закана кон вработените, пребарувале по касите, но, според вработените, не одзеле ништо“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Арсовска гради мега-парк од 30.000 метри квадратни…

Започнува изградбата на новиот мега-парк во Чаир…

Груби од Чаир: Мојата рака е подадена,…

Првиот вицепремиер Артан Груби, вечерва, на партиска…

“Гори” преполната сала во Чаир – Груби:…

Демократската унија за интеграција вечерва во Чаир…

Ич немале среќа: Разбојници влегле во продавница…

Двајца разбојници, кои им се заканувале на…

(Фото) Зелено Скопје, нов мега-проект на Арсовска:…

Во градот Скопје повеќе нема заборавени населби.…