Ич немале среќа: Разбојници влегле во продавница во Чаир, им се заканиле на вработените, но во касите немало ништо

t

Двајца разбојници, кои им се заканувале на вработените, се обиделе да ограбат скопски маркет, но откако ги пребарале касите и не нашле пари, си заминале со празни раце, соопшти полицијата.

„На 19.03.2023 во 20.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на ул.„Македонско-косовска бригада” во Скопје, две лица со закана кон вработените, пребарувале по касите, но, според вработените, не одзеле ништо“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Крвава пресметка во Чаир: Двајца завршија во…

Доцна синоќа околу 1 часот пред Поликлиниката Чаир,…

Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу, добил две…

Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу денеска…

Осомничениот за прободувањето на навивачот во Чаир…

Осомниченото лице кое го прободе Бугаринотво Чаир…

Бугарските европратеници ѝ се пожалија на Фон…

Остра реакција од челниците на европските институции…

Кривична пријава против четири лица поради нападот…

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал…