Објавено на:

И виновен и силен: “Шериф” од Џепчиште удрил жена па ги истепал неа и другарката

t

Вчера во 14.50 часот во Полициската станица Центар, С.Ј.(53) и С.К.(51), двете од Скопје, пријавиле дека на паркинг простор во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје, Л.Л.(25) од с.Џепчиште, тетовско, откако со патничко возило „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, удрил во С.Ј., физички ги нападнал двете.

Како што соопштува МВР, увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И виновен и силен: “Шериф” од Џепчиште…

Вчера во 14.50 часот во Полициската станица…