Објавено на:

И денеска дожд: Температура до 18 степени

t

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо, со краткотрајни повремени врнежи од дожд и со нестабилност.

Минималните утрински температури ќе се движат од 4 до 10 степени, а максималните дневни од 8 до 18 степени.

Во Скопје, променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне до 16 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Како Мицкоски тврдеше дека двојазичните униформи…

Трета Опција преку Фејсбук се потсети на…

ЕВРОПА ОСТАНА БЕЗ ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА, Украина…

Британија и Франција веќе објавија дека им…

Струмичанец „фатен“ со 2,34 промили алкохол како…

Струмичанецот, под сериозно дејство на алкохол, возел…

НУКЛЕАРНО ЗАПЛАШУВАЊЕ: Според Пентагон и Берлин, Путин…

Министерството за надворешни работи во Берлин оцени…

Полска компанија за муниција го зголемува производството…

Полскиот производител на муниција Дезамет, дел од…