И денес неколку часа без струја делови од Центар и семафорите кај Џамбо

t

Од ЕВН Македонија АД известуваaт дека на ден 26.12.2021 година (недела), без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08:00 до 12:00 часот, корисниците од – КЕЈ 13-ти Ноември, делот кај паркингот Холидеј ИНН, потегот околу КЕЈ 13 ти Ноември, бул. Кочо Рацин и ул. Мирче Ацев, семафори на раскрсница кај Веро Џамбо, дел од ул. Мирче Ацев . (општина Центар)


Од ЈП Улици и патишта ги повикуваат надлежните за регулирање на сообраќајот, односно МВР за да не дозволат да се направи голем метеж низ градот во овој период од денот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителството ќе бара притвор за сите обвинетите…

Инфомакс открива дека обвинителството ќе бара притвор…

За праведна енергетска транзиција потребни се домашни…

„Верувам дека оваа година производството на електрична…

Делови од повеќе скопски општини денеска без…

Од ЕВН известуваат дека поради технички зафати…

Грција се подготвува за исклучување на електричната…

Владата на Грција подготвува план за вонредни…

Утре без струја повеќе делови од Скопје

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на…