И Катица е дома

t

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева празниците ги минува дома со своето семејство, објави „А1он“.

Адвокатката Ирена Фрчковска, како што пишува порталот, изјавила дека Јанева, користи привилегии поради тоа што одлежала 1/3 од казната затвор за случајот „Рекет“ во кој беше осудена на седум години затвор поради злоупотреба на службената положба и овластување.


Во „Рекет“ осудени беа и Бојан Јовановски-Боки 13 на казна затвор од девет години и Зоран Милевски-Кичеец на казна затвор од три години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Протести на бугарското ВМРО: “Не ја…

Бугарското ВМРО протестира против евентуалното паѓање на…

Митрополит Наум: БПЦ никогаш нема да се…

Митрополитот Русенски г. Наум на неговата Фејсбук…

Спикерот на финскиот парламент: Не можеме да…

Претседателот на финскиот парламент Мати Ванханен рече…

Русија ќе плати оштета за штетите направени…

Русија ги засили напорите да ја преземе…

Несреќа во Прилеп: Воз удри во автомобил

Во Полициската станица Прилеп вчера во 17.…