И на отец Пимен му прекипе: Ако е и од ЕУ, многу е

t

Отец Пимен кој беше еден од ретките претставници на МПЦ кои дадоа поддршка за референдумот за пормена на името го изрази својот револт за Францускиот предлог на социјалните мрежи.

-Мешање во јазик, во образование, менување табли на историски споменици, мешање во устав, издавање пасоши, одлучување на наша иднина…


Во втора светска војна биле окупатори што е нопобитен факт во светската историја, но денес, за жал, навистина стануваат наши администратори.

Тоа што не успеале со оружје, успеваат со вето.

Ако е и од ЕУ, многу е.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Реконструирани дел од пешачката и велопатека…

ЈП Улици и патишта Скопје по налог…

Зеленски: Руски проектили погодија трговски центар во…

Руски ракетен напад во понеделникот погоди преполн…

Изменет законот за недела неработен ден, дознајте…

Собранието ги усвои измените и дополнувањата на…

Путин го потврди учеството на самитот Г20

Рускиот претседател Владимир Путин ја прифати поканата…

,,Туширајте се кратко, носете џемпери и дебели…

Германскиот вицеканцелар, шеф на „супер-министерството“ за економија…