Објавено на:

И ПејПал се повлекува од Русија

t

ПејПал, компанија за онлајн плаќање, утринава објави дека ќе престане да дава услуги во Русија. Така и оваа компанија се приклучи на голем број финансиски и технолошки компании кои ги прекинаа активностите по инвазијата на Украина.

„ПејПал ја поддржува меѓународната заедница во осудата на насилната воена агресија врз Украина“, рече извршниот директор на ПејПал, Ден Шулман.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија го напушта Болоњскиот процес: Ќе се…

Русија го напушта Болоњскиот процес, воведува унифициран…

(Фото) Падна уште еден град во Доњецк:…

Руските сили ја презедоа контролата врз градот…

(Фото) Руски бродови “обвинети” за кражба на…

На Твитер се објавени сателитски снимки од…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

(Видео) Кренато руското знаме на Плоштадот на…

Руските војници го кренаа руското знаме на…