Објавено на:

И ПејПал се повлекува од Русија

t

ПејПал, компанија за онлајн плаќање, утринава објави дека ќе престане да дава услуги во Русија. Така и оваа компанија се приклучи на голем број финансиски и технолошки компании кои ги прекинаа активностите по инвазијата на Украина.

„ПејПал ја поддржува меѓународната заедница во осудата на насилната воена агресија врз Украина“, рече извршниот директор на ПејПал, Ден Шулман.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Санду: Немам информации дека Русија планира да…

Молдавската претседателка Маја Санду рече дека нема…

Конашенков: Руската армија го блокираше Лисичанск од…

Руската армија ја проби украинската одбрана и…

Британски бискуп: Санкциите се глупава алатка, може…

Британскиот бискуп Ник Бејнс ги нарече санкциите…

Путин: Ако нема леб, јадете колачиња

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека светот…

Американските дронови нема долго да издржат во…

Додека Вашингтон праќа беспилотни летала „Греј орел“…