Објавено на:

И покрај војната, македонски репрезентативец одлучи да игра фудбал во Украина

t

Македонски репрезентативец Енур Тотре официјално е промовиран во новиот клуб Ворскла Полтава. Тој одлучи да се пресели во Украина и покрај воените дејствија што се одвиваат во оваа држава.

Тотре во македонскиот шампионат настапуваше за тетовскиот клуб Шкендија, а има два настапи за македонската сениорска репрезентација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Кисела Вода ќе ги субвенционира сметките…

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски…

(Видео) Грчки борбен авион пресретна либански цивилен…

Грчки борбен авион пресретнал либански цивилен авион!…

Политиката против правдата – кој го штити…

Арафат Муареми, директорот на Финансовата полиција, се…

Електричните автомобили ќе чинат загуба на стотици…

Секој голем производител на автомобили сега го…

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…