И поранешниот уредник на Телма со апел во Владата: Не одете со главата во ѕид

t

Поранешниот уредник на телевизија Телма, Атанас Кировски на социјалните мрежи апелира власта да не оди со главата во ѕид за францускиот предлог.

– Откако ќе го прочитаат луѓето оној ужасен протокол што упорно го кријат, бројката на етнички Македонци кои се против оваа преговарачка рамка од 73, ќе се искачи најмалку на 90%. Преку 30 години следам политика, навистина не гледам смисла да се оди со глава низ ѕид, и да се прави нешто против волјата на мнозинството граѓани и сопствениот народ. СДСМ го чека она што му се случи на ПАСОК во Грција, но тоа е најмалку важно, откако ќе направат непоправливи штети за државата, напиша Кировски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И поранешниот уредник на Телма со апел…

Поранешниот уредник на телевизија Телма, Атанас Кировски…

Владата ќе ги прифати предлозите на опозицијата?…

Според Телевизија Телма, Владата ќе ја намали…