Објавено на:

И САД “омекнува”? Санкциите за Русија не се трајни

t

Санкциите воведени од САД против Русија поради настаните во Украина не се предвидуваат како трајни, изјави за новинарите висок функционер на Стејт департментот.

„Кога ќе го видиме крајот на руската агресија врз Украина и повторното воспоставување на нејзиниот територијален интегритет, се надеваме дека ќе можеме да видиме крај на примената на тие мерки“, рече тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин: Ако ја ограничат цената на нафтата…

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија…

Путин: Се решаваат проблемите на руската армија…

Рускиот претседател Владимир Путин, говорејќи за проблемите…

Ќе ги смири ли Ердоган Русија и…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави…

(Фото) Агенти на Службата за безбедност на…

Катедралната црква „Свето посредување“ во Бориспил во…

Кремљ: Зеленски ако сака може да ја…

Русија верува дека украинскиот претседател Володимир Зеленски…