И синот на Сорос бил на состанок со лидерите од балканот – Во кое својство тој е присутен на средбата?

t

“Извонредно е да се види толу многу прогрес и моментум во Отворен Балкан во историскиот Охрид, Северна Македонија“, напиша на Твитер Александар Сорос, синот на Џорџ Сорос, постирајќи фотографии на кои се гледа дека е во друштво со лидерите од земјите кои присуствуваа во Охрид.
Медиумите кои беа таму, ниту пак официјалниот протокол, не известија за неговото присуство во Охрид, па оттука јавноста и не знае што тој барал таму, кој го поканил и во кое својство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НА МВР ИМ ИЗБЕГА ВОЗАЧОТ И ОД…

Триесет и пет мигранти од вкупно 49…

Во Македонија живеат најгневните луѓе во Европа

Македонските граѓани во едни од најгневните луѓе…

Николоски на Пендаровски: Тој е политичар фарса,…

Лажна величина, фасада, лажна плоча. Така обично…

ВЛАДО ЈАНЕВСКИ ќе ја замени Антонија Гиговска…

Иако од Министерство предводено од Артан Груби,…

Реконструирана пешачката патека на булеварот Гоце Делчев

Екипите на ЈП „Улици и патишта“ деновиве…