И утре делови од Скопје бeз cтруја

t

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 27.12.2021 година (понеделник), поради веќе закажани технчки зафати, без електрична енергија ќе останат:

во периодот од 09:00 до 11:00 часот, корисниците од ул.Кнез Хацон. (општина Карпош)
во периодот од 10:00-13:00 часот, корисниците од ул.Мите Богоевски од број 73-87. (општина Аеродром)


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ограбена и претепана скопјанка во Карпош

На 27.05.2022 во 09.00 часот Т.Л.(74) од…

(Видео) Наместо огласи се појавија порнографски снимки:…

Патниците кои чекале лет на аеродромот Сантос…

Најавите за поскапување на струјата веќе втор…

Кои и колку општини формирале јавни претпријатија…

Голема крводарителска акција во просториите на Град…

Голем број граѓани, меѓу кои и вработени…

Викендов нестабилно време со дожд, грмежи и…

Времето денеска ќе биде променливо облачно и…