Кавадарчанец и давал хероин на малолетната сестра во домот на нивната баба

t

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Р.А.(22) од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични дроги“.

– На 17.02.2021, во домот на неговата баба во Кочани, пријавениот овозможил употреба на хероин на неговата малолетна сестра, информира МВР.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски: За 100 дена запленивме повеќе од…

Во рамки на Форумот 100 дена од…

Кавадарчанец и давал хероин на малолетната сестра…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе…

(Фото) Приведен дилер и запленета дрога во…

Од МВР известуваат дека денеска (11.02.2022) од…

Хероин на Табановце – Приведен жител на…

Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за…

Затвopeник пробaл да внесе хepоин во Идризово

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ѓ.М.(30)…