Кавадарчанец пронајде артилериска граната во неговиот плац

t

На 02.09.2022 во 13.00 часот во СВР Велес Л.П.(42) од Кавадарци пријавил дека околу 13.00 часот во неговиот плац за песок во близина на Црна река во Росоман, вработениот М.К.(45) од Росоман забележал артилериска граната 105 мм.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кавадарци, а од Дирекцијата за спасување и заштита истата е подигната за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР трага по момче од Кавадарци

На 13.11.2022 во 10.00 часот во ОВР…

Огромна благодарност од Буча до Кавадарци и…

Од украинската општина Буча се заблагодарија на…

Кавадарци се збратими со Буча! Јанчев подготвува…

Кавадарци се збратими со Буча, еден од…

Како на филм: Кавадарчанка го убила па…

Полициски службеници од СВР Велес – ОВР…

Хорор: Мртвиот маж од Кавадарци бил најпрво…

Првичниот наод од обдукцијата врз телото на…