Каде пукна тиквата?! – Вечерва во 21:00 часот ексклузивно во „Тешки Муабети“, зошто се распаѓа коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ?!

t

Вечерва ексклузивно во „Тешки Муабети“ ќе дознете зошто се распаѓа коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, зошто градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски ја напушти коалицијата со најголемата опозициска партија.

Кој тоа правел рекет во општина Карпош? Кој уценувал и се заканувал на бизнисмени?

Гледајте вечерва во 21:00 часот на официјалната страница на Инфомакс на Фејсбук „Тешки Муабети“ – Среда едишн!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Никогаш не сум зела пари: Нема…

Суспендиранаата обвинителката Вилма Рускоска денеска ја поднесе…

(Видео) Русковска на прашање на Инфомакс: Ова…

Поднесов жалба до совет на јавни обвинители…

Скопјенец загина на патот Маврови Анови –…

Шеесет и седум годишниот скопјанец Љ.Ј. го…

(Видео) Пендаровски исвиркан на ракомет во Струга

Претседателот Стево Пендаоровски присуствуваше на ракометниот турнир…

Во САД дистрибуирани 1.8 милиони вакцини против…

Како што јави С-Ен-Ен, ова вклучува и…