Кадиров вели: Очекувам Русија наскоро да ги ослободи преостанатите територии

t

Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров се расплака за време на говорот на рускиот претседател Владимир Путин на церемонијата на потпишување на договорот за влез на нови територии во Русија, јави дописникот на Спутник.

Чеченскиот лидер подоцна се огласи на Телеграм, велејќи дека верува дека во блиска иднина Русија ќе може конечно да ја ослободи Доњецката Народна Република и регионите Керсон и Запорожје.

„Тоа ќе биде наша територија. Никој нема право да се пошегува со нас“, рече Кадиров.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По десет години затвор во Шпанија, водачот…

Вечерва после 20:00 часот на белградскиот аеродром…

(Видео) ХОРОР во Приштина: Бремена жена изрешетана…

Бремена жена на возраст од околу 35…

Христијаните веќе не се мнозинство во Англија…

Англија и Велс повеќе не се мнозински…

Ковачевски: Штајнмајер го цитираше Конески – Има…

Политиката што ја спроведуваме ги брани интересите…

(Видео) Освојување на Вселената: Кинеските астронаути пристигнаа…

Новиот тим астронаути стигнаа до кинеската вселенска…