Кадиров вели: Очекувам Русија наскоро да ги ослободи преостанатите територии

t

Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров се расплака за време на говорот на рускиот претседател Владимир Путин на церемонијата на потпишување на договорот за влез на нови територии во Русија, јави дописникот на Спутник.

Чеченскиот лидер подоцна се огласи на Телеграм, велејќи дека верува дека во блиска иднина Русија ќе може конечно да ја ослободи Доњецката Народна Република и регионите Керсон и Запорожје.

„Тоа ќе биде наша територија. Никој нема право да се пошегува со нас“, рече Кадиров.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски ги подбра властите: Неспособни сте, корумпирани…

Пишува Никола Груевски на Фејсбук: Разорениот земјотресот…

ТРАГЕДИЈА ВО КАНАДА: Автобус удри во градинка,…

Градски автобус денеска удри во градинка во…

Зеленски: Велика Британија им помага на „украинските…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Лондон…

СЗО испраќа стручни тимови и авиони со…

Светската здравствена организација испраќа стручни тимови и…

Имал потекло од Тетово: Блажевиќ двапати за…

Легендарниот хрватски тренер, Мирослав Блажевиќ, кој почина…