Објавено на:

Кадиров го најави крајот: За Зеленски се ќе биде готово за неколку дена!

t

Лидерот на руската република Чеченија, Рамзан Кадиров, коментирајќи ја изјавата на украинскиот претседател Володимир Зеленски дека Украина е подготвена да се бори 10 години, оцени дека „за Зеленски се ќе биде готово за неколку дена“.

„Прочитав дека Зеленски изразил подготвеност да се бори 10 години. Немаме толку време, ќе завршиме со вас деновиве“, рече Кадиров во аудио снимката објавена на Телеграма, пренесе РИА Новости.


Кадиров препорача Зеленски да оди „кај својот постар брат Бајден и да се ракува“, алудирајќи на ситуацијата во која се најде американскиот претседател Џозеф Бајден минатата недела. Имено, откако го заврши говорот во Северна Каролина, тој се сврте надесно и ја подаде раката за ракување, иако во негова близина немаше никој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Џамии, цркви, студентски домови на листата најголеми…

17 семејства трошат 10% од вкупната потрошувачка…

Украина знае уште колку борци се заробени…

Заменик-министерката за одбрана на Украина Хана Малиар изјави дека…

Јовановски: ЕУ не ја сака Македонија во…

Еден од коосновачите на мото-клубот „Ноќни волци“,…

Богоевски: Можно е да ги запреме преговорите…

Ваквите ставови на господинот Јовановски ми сугерираат…

Полјански кон Њујорк Тајмс: Азовците се предадоа…

Милитантите на националистичкиот баталјон Азов (против чии…