Објавено на:

Кадиров за јапонските санкции: Ќе станам нинџа за да можам да гледам аниме, јапонските власти во Чеченија ќе имаат пристап само до психијатриска болница и две села

t

Рамзан Ахмадович Кадиров e претседател на Чеченската Република која е дел од Руската Федерација иако како млад бил дел од чеченското движење за независност.

Кадиров сега се исмева со санкциите кои му ги воведе Јапонија.


„Најверојатно, покрај забраната за финансиски активности, отсега ми е забрането да гледам аниме и да уживам во цветовите на црешите. Ќе влезам во редот на нинџите и тоа ќе го правам тајно. Ама веројатно ми е забранет и да бидам нинџа сега“, напиша тој.

Шефот на Чеченија најави и „одмазднички мерки“: на јапонските власти повеќе не им е дозволено да газат на чеченско тло, освен на две места – психијатриските болници и во селата Брагуни и Самашки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се спрема нов напад? Русија ги засилува…

Руските граничари на границата со Украина се…

(Фото) Ова се сите осомничени за случајот…

Управата за финансиска полиција денеска поднесе седум…

Не можете да кажете дека сте биле…

Не можете да кажете дека сте биле…

Абазовиќ ќе ја посети Македонија: Црногорскиот премиер…

Премиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ денеска…

(Видео) Хорор: Украинските бегалци во Бугарија се…

Украинските бегалци во Бугарија се исфрлаат од…