Објавено на:

Кадиров за јапонските санкции: Ќе станам нинџа за да можам да гледам аниме, јапонските власти во Чеченија ќе имаат пристап само до психијатриска болница и две села

t

Рамзан Ахмадович Кадиров e претседател на Чеченската Република која е дел од Руската Федерација иако како млад бил дел од чеченското движење за независност.

Кадиров сега се исмева со санкциите кои му ги воведе Јапонија.


„Најверојатно, покрај забраната за финансиски активности, отсега ми е забрането да гледам аниме и да уживам во цветовите на црешите. Ќе влезам во редот на нинџите и тоа ќе го правам тајно. Ама веројатно ми е забранет и да бидам нинџа сега“, напиша тој.

Шефот на Чеченија најави и „одмазднички мерки“: на јапонските власти повеќе не им е дозволено да газат на чеченско тло, освен на две места – психијатриските болници и во селата Брагуни и Самашки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во…

Најмалку осум лица се ранети во истрелување…

Захариева: Западот го дели светот на оние…

Западните земји се уште имаат колонијален однос…

(Во живо) Тешка сообраќајна несреќа во Радишани

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва околу…

Шокантно тврдење на Ненад Чанак: Русија планира…

Според политичарот од Војводина, Москва би го…