Кадиров им се заканува на Украинците: Ќе го окупираме Киев, тоа ви го гарантирам

t

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров утринава изјави дека руската армија ќе нападне бројни украински градови, вклучувајќи ги Мариупол и Киев.

– Ќе има офанзива, не само во Мариупол, туку и во други места, градови и села – напиша Кадиров на Телеграма, додавајќи дека нема сомнеж за Киев.

„Ви гарантирам, нема да се повлечеме ниту еден чекор“, рече Кадиров.

Инаку, денеска е 47-ми ден од почетокот на руската инвазија на Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Димитриевски: Не ми пречи Бугарите да бидат…

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во…

Недостиг на судска и медиумска независност и…

Недостатоци во независноста и интегритетот на судството,…

Ванковска: Се родивме во антиколонијална држава, денес…

Професорката на Филозофскиот факултет при УКИМ, Билјана…

(Фото) Има ли некој кој не ја…

Јапонските цреши и липите секогаш се синоним…

Македонија загуби легенда: Почина познатиот актер Димче…

Збогум Димче Мешковски Во „Викенд на мртовци“…