Кадиров објави како неговиот син тепа човек кој го запалил Куранот

t

Рамзан Кадиров, чеченскиот лидер и еден од најблиските соработници на Путин, минатата среда ги негираше гласините дека тој умира. Видеото е објавено на официјалниот канал на чеченскиот лидер.

„Фала му на семоќниот Бог, жив сум и здрав и воопшто не разбирам зошто треба да има гужва дури и ако сум болен?- се наведува во објавата која наводно ја напишал самиот Кадиров. Сега на неговиот канал е објавена нова снимка. Според Некста, на него е неговиот син Адам. На видеото го тепа Никита Журалев, човекот обвинет за палење на Куранот.

„На интернет сè уште има спорови за тоа дека Адам Кадиров го претепа Никита Журавел, кој го запали Куранот, припадник на специјалните служби на Украина. Дали е ова вистина или не?

Го претепа и ја направи вистинската работа. Згора на тоа, верувам дека секој што навредува било кое Писмо треба да биде строго казнет, ​​вклучително и оние кои демонстративно го палат. Нашата земја има единствен закон кој ги штити верските вредности и тие се заштитени од државата на највисоко ниво“, напиша Кадиров на својот канал Телеграм.

„Без претерување, да, горд сум на чинот на Адам“, додаде Кадиров.

https://twitter.com/nexta_tv/status/1706327515243974731?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1706327515243974731%7Ctwgr%5E303c6f026cfefb9b7e5c08d08468e78011790386%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.slobodenpecat.mk%2Fkadirov-objavi-kako-negoviot-sin-tepa-chovek-koj-go-zapalil-kuranot%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЗЕМЈОТРЕС ОД 7,6 СТЕПЕНИ ОД РИХТЕР: Се…

Земјотрес со јачина од 7,6 степени според…

Од утре стартува дневната евтина тарифа на…

Од утре стартува евтината дневна тарифа на…

„Ауди“ со илегални мигранти се судри со…

Вчера на регионалниот пат Валандово – Струмица…

Мајка од Кочани пријавила дека исчезнала ќерката,…

На 01.12.2023 во 09.15 часот во Полициската…

Југ до Зеќири: Се лизна уште еден…

Игор Југ, кој доби 11 години затворска…