Објавено на:

Какво ќе биде времето утре и во наредните денови?

t

Променливо облачно и студено со сончеви периоди. На места ќе провејува снег. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од -8 степени до -2 степени, а дневната од -2 до 7 степени Целзиусови.

Во следните два дена ќе преовладува променливо облачно и студено време со слаб локален снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено во четврток во источните делови.

Како што соопшти УХМР, од петок времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По повеќе од една деценија падна снег…

Во Јужна Африка падна снег првпат од…

(Видео) По рекордно високите температури и сушата,…

По неколкумесечната тешка суша и рекордно високите…

Возете внимателно: Одрони и снег на одредени…

Обилните врнежи од дожд на патните правци…

Македонија под снежна покривка: Еве каде моментално…

Утрово Македонија е речиси под снег. На…

(Фото) Април како јануари: Непрекинато вее снег…

Во Маврово во моментов има вистинска снежна…