Објавено на:

Каков удар за Западот: Сирија е подготвена да ја признае независноста на Доњецк!

t

Сирија е подготвена да ја признае независноста на Народна Република Доњецк изјави денеска Министерот за надворешни работи Фајсал Мекдад, а пренесе Раша Тудеј.

Претходно рускиот претседател Владимир Путин ги призна народните републики Доњецк и Луганск и се понуди да го штити нивниот територијален интегритет од украински напади.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе биде интересно: Лидерот на Доњецк му…

Лидерот на прорускиот сепаратистички регион Доњецк во…

Голем напредок на фронтот: Русите ја пробија…

Силите на Народната милиција на ДНР, со…

Кадиров се пофали: “Ахмат” зазедоа сратешки важна…

Војниците на специјалните сили на Ахмат зазедоа…

Нов апел од Зеленски за жителите на…

Колку повеќе луѓе го напуштат регионот Доњецк…

Најнова вест: Зеленски повика на итна евакуација…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски повика на итна…