Како да живееме во племе: Скопјанец му се заканил на сограѓанин со секира

t

Пензионер се заканувал со секира кон сограѓанин, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Вчера во 14.00 часот на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициската станица Гази Баба бил лишен од слобода Н.О.(71) од Скопје поради тоа што околу 12.00 часот во с.Сингелиќ-скопско по претходно недоразбирање упатувал закани со секира кон И.Р.(52) од с.Сингелиќ, информираат од МВР.

По целосното документирање на случајот, полицијата ќе поднесе соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жена физички нападната во Куманово

На 30.12.2022 во 19:10 часот В.К.(54) од…

Малолетници нападнале врсник во битолско

На 30.10.2022 во 01:00 часот А.Т.(40) од…

Како да живееме во племе: Скопјанец му…

Пензионер се заканувал со секира кон сограѓанин,…

(Видео) Апасиев им ја зема “флашката” од…

На отварање на македонскиот клуб во Благоевград…

Пендаровски го осуди нападот врз новинарот Зоран…

„Нajостро го осудувам нападот врз новинарот Зоран…