Како гласаше Македонија на Евровизија?

t

Во големото финале на Евровизија се вклучи и некогашната претставничка на Македонија, Јана Бурчевска.

Еве како гласавме:

1 поен доби Швајцарија
2 поени доби Полска
3 поени доби Белгија
4 поени доби Азербејџан
5 поени доби Австралија
6 поени доби Шведска
7 поени доби Италија
8 поени доби Обединетото Кралство
10 поени доби Србија
12 поени доби Шпанија

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Нова надеж за уставобранителите: Иницијаторите на…

Сите се сеќаваме на Тиранската платформа која…

Поранешен бугарски заменик МНР: Очекувам судири за…

„Очекувам судири по повод прославата на 151-годишнината…

Македонија на 85-то место на светскиот индекс…

На меѓународниот индекс за перцепција на корупцијата…

Добро утро со Инфомакс: По патот на…

Во чест на големиот македонски револуционер, апостол…

Добро утро со Инфомакс: Еден чоек шчо…

На денешен ден, 18 јануари 1830 година…