Објавено на:

Како да е проколнат: Се запали автобус на автопатот “Тракија”

t

Повторно затворен автопатот Тракија кај Бургас поради нов инцидент.

Имено, на автопатот гори автобус, сопственост на општински превозник во кој се возеле 50 лица.

Инцидентот се случил попладнево, а групата патувала за Аитос. На лице место се две противпожарни екипи кои го гасат пожарот. Според информациите, пожарот започнал од моторот на автобусот.

Нема информации за повредени лица. Сообраќајот се пренасочува по заобиколните правци, за сообраќај е отворена само најлевата лента во правец на Софија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Умри кремљски стаорец”: Десетина Руси протестираа против…

Десетина Руси се приклучија на протестите против…

Русите “потресени”: Бугарија нема да ги признае…

Бугарското МНР категорично ја осуди желбата на…

Паника во Бугарија во руската мобилизација: Радев…

Бугарскиот претседател Румен Радев свика консултативна средба…

Чудно ама вистинито: Натпреварите на македонската фудбалска…

Настапите на македонската фудбалска репрезентација во Лигата…

Бугарите се жалат: “Северномакедонските” власти измислиле куп…

Бугарската фудбалска репрезентација на Фејсбук се жали…