Објавено на:

Како да си менуваат сликички: Русија е спремна да размени 500 заробени Украинци за Руси

t

Русија достави до Црвениот крст податоци за повеќе од 500 заробени Украинци кои е подготвена да ги размени за заробени Руси, изјави руската комесарка за човекови права Татјана Москалкова.

Русија е подготвена да ги замени за Руси, кои се заробени од страна на Украина, изјави Москалкова.

Русија на 24 февруари почна воена интервенција во Украина, што Москва ја нарече „специјална воена операција со цел денацификација и демилитаризација на Украина“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Столтенберг: Светот ќе плаќа висока цена ако…

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска…

Песков дециден: Враќање на Крим во Украина…

Изјавата на украинскиот претседател Володимир Зеленски дека…

ЕУ изрази жалење што Руската Дума донесе…

Европската унија изрази жалење за усвојувањето од…

Зеленски: Уништувањето на инфраструктурата нема да нè…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, изјави дека…

Спречен терористички напад на Турски тек!

Федералната служба за безбедност на Русија (ФСБ)…