Објавено на:

Како да сме во Украина: Битолчанец пронајде неексплодирана граната во дворот

t

На 12.06.2022 во СВР Битола, Џ.Ј.(56) од Битола пријавил дека при изведување на градежни работи во неговиот двор пронашол една неексплодирана артилериска граната со калибар од 75мм од Првата светска војна.

Гранатата била безбедно подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фатени живи: Битолчани краделе нафта од машина…

Полициски службеници од Полициското одделение Новаци ги…

Двајца битолчани уапсени со дрога кај “Хераклеа”

Двајца битолчани биле уапсени кај Хераклеа, откако…

По 20 дена борба: Почина девојче од…

На клиничката болница во Битола денеска починало…

(Фото) Секоја чест Битола, НЕ за францускиот…

Битолчани синоќа излегоа на протест пред францускиот…

Хорор во Битола: Малолетничка силувана од нејзин…

На 30.06.2022 околу 02:00 часот во Битола,…