Објавено на:

Како да ја погодила граната: Вандали демолирале наплатна рампа во Тетово

t

Непознати вандали викендов целосно ја уништиле наплатната рампа на затворениот паркинг „Лирија“, спроти зградата на судот во Тетово, јави локалниот портал „Глас“.

Случајот е пријавен во полиција, ќе се разгледуваат снимките од безбедносните камери, а против сторителите ќе следуваат соодветни казни, информираа од ЈП „Градски паркинг“.

„ЈП “Градски паркинг” повторно апелира граѓаните да се воздржуваат од вакви несакани вандализми. Урбаната опрема треба сите да ја чуваме, градот припаѓа на сите подеднакво. Ова не е добра слика на нашето Тетово“, додадоа од претпријатието.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Давидовски: Тетовци, особено жителите во радиус…

Жителите на Тетово, особено жителите кои живеат…

Во пожарот во фабриката во тетовско изгореа…

Во фабриката во тетовско Фалише изгоре голема…

На црковно место најприродно е да има…

Од Црковниот одбор при манастирот „Свети Наум…

Пудлите на Мицкоски здружено бараат отстранување на…

„Ја повикуваме Комисијата за односи со верските…

Дијана ја прими првата имунотерапија, да помогнеме…

Дијана Наумоска од Тетово ја прими првата…