Објавено на:

Како да ја погодила граната: Вандали демолирале наплатна рампа во Тетово

t

Непознати вандали викендов целосно ја уништиле наплатната рампа на затворениот паркинг „Лирија“, спроти зградата на судот во Тетово, јави локалниот портал „Глас“.

Случајот е пријавен во полиција, ќе се разгледуваат снимките од безбедносните камери, а против сторителите ќе следуваат соодветни казни, информираа од ЈП „Градски паркинг“.


„ЈП “Градски паркинг” повторно апелира граѓаните да се воздржуваат од вакви несакани вандализми. Урбаната опрема треба сите да ја чуваме, градот припаѓа на сите подеднакво. Ова не е добра слика на нашето Тетово“, додадоа од претпријатието.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акција на тетовската полциија: Приведени 5 лица,…

Тетовската полиција информира дека во три случаи…

Тетовец му го запалил со бензин БМВ-то…

„СВР Тетово поднесе кривична пријава против О.М.(30)…

Девет месеци нема одговорност за пожарот во…

Обвинителството тактизира за случајот со изгорената модуларна…

Драма во Тетово: Лица од Гајре и…

Тетовски полицајци вчера во Шипковица пукале во…