Калајџиев за потегот на Андреа: Тоа е сувенир и не е баш знаме

t

Девојката очигледно се збуни и немаше намера да го омаловажи знамето, пишува на Фејсбук професорот на Правниот факултет „Јустинијан Први“, Гордан Калајџиев, за вчерашниот настан кој ја вознемири македонската јавност во врска со нашата евровизиска претставничка Андреа Коевска која го фрли знамето на подот.

-Тоа сувенир знаменце и не е баш „знаме” и повеќето го фрлаат по настанот. Ова е добра прилика да се прашаме од кого младите ќе учат како се сака татковината. Сите се јаки патриоти на прсти, а инаку ,,многу на број, малку за бој!”, напиша професор Калајџиев на својот Фејсбук профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лукашенко: Ако им треба помош на нашите…

Зборувајќи за време на државната посета на…

Еден гол му беше доволен на Интер…

Бранителот на пехарот во Купот на Италија,…

Заврши седницата на ИО на СДСМ: Еве…

(Интегрален текст од изјавата на Богданка Кузеска,…

(Видео) Грев е ова што ѝ го…

Грев е тоа што ѝ го прават…

(Видео) Ангелов ексклузивно за Инфомакс: На следните…

Доколку на наредните избори не добиеме 100%…