Објавено на:

Кандидатурата на Бајден се поизвесна: Клинтон нема “да трча” за претседателските избори

t

Хилари Клинтон нема да се кандидира за претседател на изборите во 2024 година во САД.

Според Клинтон, Џо Бајден ќе биде номиниран пред Демократската партија за нов мандат.


Таа не го исклучи ниту учеството на републиканецот Доналд Трамп на изборите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прваче или претседател: Бајден се потруди…

Американскиот претседател, Џо Бајден се врати во…

Бајден вели: Санкциите против Русија влијаат и…

Соединетите држави и Европа знаеле дека воведувањето…

Да не го турна Путин: На социјалните…

Американскиот претседател Џо Бајден падна од велосипед…

(Видео) Изгледа му требаат помошни тркала: Бајден…

Претседателот на САД, Џо Бајден во текот…

Бајден бара решение: Како до олеснување на…

Американскиот претседател, Џо Бајден денес изјави дека…