Објавено на:

Кандидатурата на Бајден се поизвесна: Клинтон нема “да трча” за претседателските избори

t

Хилари Клинтон нема да се кандидира за претседател на изборите во 2024 година во САД.

Според Клинтон, Џо Бајден ќе биде номиниран пред Демократската партија за нов мандат.

Таа не го исклучи ниту учеството на републиканецот Доналд Трамп на изборите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски си замина со речиси празни раце…

Според сите процени Зеленски ја помина посетата…

Што се случува со Зеленски, дали почна…

Зеленски само што пристигна во Вашингтон каде…

Бајден од ОН го повика светот да…

Претседателот Бајден во обраќањето на Генералнот собрание…

Анкети во САД: Предноста на Бајден пред…

Анкетите за претседателските избори во 2024-та покажуваат…

Демократите признаа: Бизнис партнерот на Хантер ги…

Демократите кои членуваат во комисијата за надзор…