Каракамишева: Ако ова не е страшно за Ковачевски, не знам што е

t

Целата јавност со горчина ја критикува реакцијата на сегашниот премиер на нашата земја, Димитар Ковачевски на коментарите од премиерот на Албанија, Еди Рама за тоа дека Македонија ќе биде „идна западна Бугарија“.

Кабинетот на Албанија го објаснува коментарот од албанскиот премиер како обичен сарказам кон ЕУ и Бугарија. Дека никаква поголема значенска вредност немаат коментарите негови освен малку духовитост.

Професорката на Правниот факултет „Јустинијан Први“ – Скопје го истакнува своето незадоволство, потенцира дека вакви шеговити коментари нема добиено никој наш премиер до сега и дека навистина е загрижена кој го претставува нашиот идентитет во меѓународните односи.

-Не знам што виде смешно “нашиот” претседател на Влада ама вакво спрдачење и играње дрндупки на јавна сцена нема доживеано НИТУ ЕДЕН политичар! И нормално нема никаква реакција од неговиот кабинет, ОД КОЈ БИЛО!!! Ако ова не е страшно за Ковачевски не знам што е пострашно!, коментира Каракамишева.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски на работна посета во САД

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…

Сведоштво на баба Велика, една “обична” Македонка:…

ЧЕСТИТ И ВЕКОВИТ ИЛИНДЕН МАКЕДОНЦИ! Славиме 120…