Објавено на:

Карјакин: Соединување на Доњецк и Луганск со Русија ќе биде историски триумф

t

Јавните комори на ЛНР и ДНР апелираа до шефовите на републиките, Леонид Пашечник и Денис Пушилин, со иницијатива веднаш да се одржи референдум за приклучување кон Русија.

Како што рече претседателот на Јавната комора на Доњецката Народна Република, Александар Кофман, сега е време да се „избрише непостоечката граница меѓу нашите држави“.

Тој, исто така, ја истакна важноста да се има руска граница меѓу ДНР и Украина.За возврат, Граѓанската комора на Народна Република Луганск забележа дека приклучувањето кон Русија не само што ќе биде триумф на историската правда, туку и ќе ја обезбеди нејзината територија.

Според првиот човек на Јавната комора Алексеј Карјакин, локалното население верува дека по плебисцитот ќе најдат стабилност, пренесува РИА Новости.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски го покани Илон Маск да ја…

Американскиот бизнисмен и сопственик на Твитер, Илон…

Загриженост во НАТО: Ѕверот сака да ја…

НАТО вети дека ќе им помогне на…

САД се пишманија: Нема да ја прогласат…

САД нема да ја прогласат Русија како…

(Видео) Зеленски: Годинава Русија ќе изгуби сто…

Ситуацијата на фронтот е тешка. И покрај…

Медведев: НАТО треба да се покае пред…

НАТО не му е потребен на цивилизираниот…