Касами го објави списокот: Вкупно 811 договори на дело, луѓе од општина Тетово зимале од 9.000 до 25.000 денари

t

Градоначалникот Касами го објави списокот на луѓе кои од општина Тетово примале пари со договор на дело. Вкупно 811 договор на дело (за 406 луѓе), а многу од договорците не оделе на работа. Некој земал 9.000, некој 15.000, а некои по 25.000 денари месечно, стои во Фејсбук статусот на Антонијо Милошоски.

– Богата Виена сигурно има помалку договори на дело за 2021 година, но можно е некој од овие и да живеел во Виена, а да си земал месечна бонус плата од општина Тетово во времето на Теута, додава Милошоски во својата објава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тешка сообраќајна несреќа во Тетово: 24-годишна девојка…

Дваесет и четиригодишна девојка од Тетово е…

Полицијата најде дрога и странски државјанки на…

На 17.09.2023 во 01.10 часот, согласно претходно…

Тешка сообраќајна несреќа во Тетово: Мерцедес удри…

На 16.09.2023 во 15.55 часот било пријавено…

Две жени се повредени во сообраќајка, завршиле…

МВР извести дека вчера во 15.50 часот…

Ограбиле починат човек

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.Р.(26)…