Објавено на:

Киев се пофали: “Гугл мапс” овозможи пристап до руските воени бази

t

Украинската армија на Твитер објави дека „Гугл мапс“ (Google Maps) го отвори пристапот до руските воени и стратешки објекти, што претходно беа затемнети.

– Сега секој може да види разни руски лансери, мини на интерконтинентални балистички ракети, командни пунктови и тајни депоа со резолуција од околу 0,5 метри по пиксел, се наведува во соопштението на украинската армија. (МИА)


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ШОК: Гугл поднесе барање за банкрот во…

Руската филијала на Гугл објави дека има…

(Видео) Руски војници убиваат цивили во Киев?

Си-Ен-Ен објави вознемирувачко видео на кое Руси…

Трудо најави зголeмување на воената помош за…

Канадскиот премиер Џастин Трудо денеска, по ненајавената…

Американската амбасадорка се врати во Киев

Вршителот на должноста амбасадор на САД во…

Гринфилд: Вашингтон ќе продолжи да му дава…

Вашингтон ќе продолжи да обезбедува разузнавачки информации…