Објавено на:

Киев тврди дека откриле руски шпиони во штабот на украинската војска

t

Украинската разузнавачка служба објави дека открила руски шпионски синџир.

– Еден од шпионите бил дури и вработен во главниот штаб на украинската армија, изјави Олексиј Арестович, советник на претседателот Володимир Зеленски.

Тој не даде детали за тоа колку шпиони има во синџирот. Арестович наведе една од целите на групата. „Требало да соборат патнички авион над Русија или Белорусија и да ја обвинат Украина“, нагласи тој.

Тој додаде дека за планот требало да се користат противвоздушни ракети од украински резерви.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од Идризово веќе имало успешно бегство преку…

Група затвореници во скопскиот затвор „Идризово“ се…

Анкета: Половина од Американците сметаат дека истрагата…

– Околу половина од Американците веруваат дека…

Денес се празнуваат Светите четириесет маченици во…

Сите овие беа војници во римската војска,…

Метео: Променливо време со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне во…

Припадници на затворската полиција од Идризово знаеле…

Се истражува дали затворски службеници биле вклучени…