Ким нареди: Високи функционери ќе работат на фарми

t

Северна Кореја ги распореди владините функционери, вработените во претпријатијата и фабриките да работат на фармите ширум земјата за да се спречат загубите поради сушата.

Медиумите објавија дека тие ќе се приклучат во борбата во регионите кои се погодени со сушата.

„Штом пристигнат, ќе почнат со работа заедно со фармерите и ќе се борат со природата“, објави медиумот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова со страшно предупредување: Украинците се подготвени…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Србија има најскапи бензин и дизел во…

Граѓаните на Србија во моментов точат најскапо…

Кинеските воени вежби се подготовка за инвазија…

Министерот за надворешни работи на Тајван денеска…

(Фото) Уште една тура злато фатено на…

Српската Царина вчера во соработка со полицијата…