Објавено на:

Кирби: имаме пари за Украина за само уште неколку недели

t

Кирби рече дека доколку Конгресот не одобри дополнителни средства за Украина, Белата Куќа има пари за само уште неколку недели помош.

„Имаме уште малку пари. Мислам дека ќе имаме доволно за уште некоја недела“, предупреди Кирби.

Конгресот одбива да додели уште средства за финансирање на Украина и се закану во затворање на владата во САД поради можноста буџетот да не се изгласа поради противењето на Републиканците за преголемите трошоци за Украина и бидејќи нема напредок во контраофанзивата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Американските муслимани почнуваат кампања против Бајден!

Лидерите на муслиманските групи во американските држави,…

И Кличко контра Зеленски? Украина станува авторитарна…

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, рече дека…

Столтенберг: Треба да се подготвиме за лоши…

Треба да се подготвиме за лоши вести…

Ирански хакери упаднаа во повеќе организации во…

Хакери поврзани со Иран упаднаа во повеќе…

Деклариран Македонец натепал деклариран Бугарин во Охајо,…

Поранешниот премиер Никола Груевски продолжува со серијалот…