Објавено на:

Кличко од Али Екпрес: Му се јавувал на градоначалниците на Берлин, Виена и Мадрид и се претставувал како боксерот

t

Според портпаролката на Гифи, Лиза Фрихс, првите 15 минути од разговорот меѓу градоначалникот на Берлин и измамникот биле целосно незабележителни.

Претставници на германската безбедносна агенција покренале истрага за видео-разговор меѓу градоначалничката на Берлин, Франциска Гифи и лице кое се претставило како граданоначалникот на Киев, Виталиј Кличко.

Разговорот се случил вчера, а завршил 15 минути подоцна, кога градоначалничката се посомневала дека навистина разговара со градоначалникот на Киев.

Според портпаролката на Гифи, Лиза Фрихс, првите 15 минути од разговорот меѓу градоначалникот на Берлин и измамникот биле целосно незабележителни.

– Наводниот г-дин Кличко праша како работиме со многуте украински бегалци, како се справуваме со тоа, кои се бројките – сосема нормален разговор, како што очекувавме – рече таа за видеоповикот, кој беше планиран денови однапред.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голем напредок на фронтот: Русите ја пробија…

Силите на Народната милиција на ДНР, со…

Вотерс: Западот прави богатство од војната, ќе…

Украинците можат да престанат да умираат утре…

(Фото) “Вагнер” јавно бараат платеници за војната…

Во рускиот град Екатеринбург се поставени неколку…

Украина: Опасноста од катастрофа во Запорожје секојдневно…

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот…

Што ќе остане од Украина? Стремусов: Иднината…

Херсонски политичар: Иднината на Николаевската област е…