Објавено на:

Кличко: Русија изврши геноцид во Украина

t

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко денеска изјави дека е шокиран од военото злсторство кое руските војнци го направиле во Буча.

Според Кличко во овој град е напраевен геноцид.


Истакнал и дека рускиот претседател Владимир Путин е одговорен за „страшни воени злосторства“ во кои „цивили се убивани со заврзани раце“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бразилската полиција ловеше наркобосови: 13 лица загинаа…

Најмалку 13 лица загинаа кога полицијата во…

Полскиот премиер бара Норвешка да го дели…

Полскиот премиер, Матеуш Моравјецки, говорејќи на младински…

(ФОТО) Морничаво: Ова е момчето кое направи…

18-годишен маж отвори оган во основно училиште…

Алијанса за Албанците: ДУИ ги направи албанските…

Синоќешниот инцидент во Чаир во којшто учествуваа…

Македонците од Албанија го одбележаа 24 Мај…

Етничките Македонци од Пустец и Албанија денеска…