Објавено на:

Кличко: Русија изврши геноцид во Украина

t

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко денеска изјави дека е шокиран од военото злсторство кое руските војнци го направиле во Буча.

Според Кличко во овој град е напраевен геноцид.

Истакнал и дека рускиот претседател Владимир Путин е одговорен за „страшни воени злосторства“ во кои „цивили се убивани со заврзани раце“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Бајден не може да си ја…

Американскиот претседател Џо Бајден се обиде да…

За седум дена ќе биде познат судбината…

Еврејската заедница на Македонија ја започна процедурата…

Захарова со страшно предупредување: Украинците се подготвени…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Србија има најскапи бензин и дизел во…

Граѓаните на Србија во моментов точат најскапо…