Објавено на:

Кличко: Русија изврши геноцид во Украина

t

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко денеска изјави дека е шокиран од военото злсторство кое руските војнци го направиле во Буча.

Според Кличко во овој град е напраевен геноцид.


Истакнал и дека рускиот претседател Владимир Путин е одговорен за „страшни воени злосторства“ во кои „цивили се убивани со заврзани раце“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

КОВАЧЕВСКИ ЌЕ ГО МЕНУВА УСТАВОТ ЗА ДА…

Премиерот Димитар Ковачевски за трите предлози на…

Во францускиот предлог за преговорите со ЕУ…

Професор д-р Елка Јачева-Улчар, научен советник во…

Мицкоски се откажува од предвремени избори, ако…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата…

Ако не ги „расчистат“ работите во коалицијата,…

Дали ќе излезе или не од владејачката…

Чист Македонски Јазик? Чиста Лага!

Во изминативе денови, македонските политичари како Пендаровски,…