Коалицијата СДС и ДПМНЕ здружено изгласа план за вработување во Велес!

t

Коалицијата меѓу СДСМ и ДПМНЕ перфектно функционира во Советот на Општина Велес каде денеска советниците од двете партии заеднички го изгласале планот за вработување.

– Носителот на листа на СДС и до пред неколку месеци координатор на советничката група на СДС во Велес го донесе кворумот во советот за да можат советниците од ДПМНЕ и ДУИ да си го изгласаат на раат планот за вработување на Општина Велес со кој се планираат 25 вработувања.

И во најтешките моменти пријателите и партнерите си помагаат. – открива во објава на Фејсбук советник од редовите на Левица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Беса Адеми била соработник на ДБК, добивала…

Претседателката на Врховниот суд Беса Адеми се…

СДСМ и ДПМНЕ се обединети во предаторска…

СДСМ и ДПМНЕ се обединети во предаторска…

Автомобилот на исчезнатиот фризер од Велес е…

Пред два дена во скопско Бразда бил…

(Документи)СКАНДАЛ ВО ВЕЛЕС: Местеле тендер за да…

Плодна е "љубовта" меѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ…

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…