Ковачевски: Секој може да протестира ама не со качулки и повредување полицајци

t

Не смее да се повтори 27 април, повтори премиерот Димитар Ковачевски. 

Кажа дека секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци.

„Тоа е недозволиво за земја која е членка на НАТО и сака да стане дел од ЕУ“, рече премиерот. 

Протестите против францускиот предлог продолжија и денеска.

Ковачевски вели дека она што се случува пред владината зграда го организираат политички партии кои јасно застанале против членството на земјата во НАТО и ЕУ. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: Денеска го одбележуваме Денот на Охридското…

Денеска го одбележуваме Денот на Охридското Езеро…

Ковачевски: Финансискиот систем успешно се справи со…

Претседателот на Владата на Република С. Македонија…

Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш,…

Достоинство или го имаш или воопшто го…

Каракамишева: Ако ова не е страшно за…

Целата јавност со горчина ја критикува реакцијата…

Ковачевски: Невработеноста е на историски најниско ниво

„Стапката на невработеност се очекува дополнително да…