Ковачевски: Шокирани сме од снимките од ослободените градови во Украина

t

Премиерот Димитар Ковачевски на својот Твитер профил објави дека е шокиран од злосторствата кои руските воени сили ги извршиле во украинските градови.

-Шокирани сме од снимките од ослободените градови во Украина како Буча и злосторствата извршени од руските инвазиски сили. Насилството врз цивилите мора да запре веднаш а извршителите и наредбодавачите на овие злосторства мора да бидат изнесени пред лицето на правдата!, напиша Ковачевски.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УХМР: Пороен дожд и грмежи денеска и…

На повеќе места особено во западните делови…

Во стрелиштето во Камник денеска се оддржа…

Во стрелиштето во Камник денеска се оддржа…

Генерал Мили: Зголемена е опасноста од конфликт…

Генералот Марк Мили, претседател на Здружениот комитет…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

СЕ ПОЈАВИ СНИМКА: Девојка тепа и брка…

Синоќа пред ресторан во урбаната белградска населба…